Dünyanın en kaliteli inciri

Son hasat Nazilli dağ inciri.

İncir’in Anadolu’daki geçmişi insanlık tarihi kadar eski. İncirin vatanı Türkiye.

Türkiye dünyanın kurutulmuş incir üretiminin ve ihracatının yarısından fazlasını gerçekleştiriyor. Dünya piyasasında Türk İnciri olarak geçer.

İncirimizin kurutmalık çeşitleri ağırlıklı sarılop ve sarızeybektir. Dünyanın en kaliteli inciri Türk İnciri, Türkiye’nin en kaliteli inciri de Nazilli’de yetişen incirdir. 

Nazilli dağlarında yetişen incirler sulama yapılmadan yetiştirildiği için tadında en küçük bir ekşimsilik yoktur. Çok lezzetlidir. Boyutları diğer incirlere oranla daha büyük ve kabuk rengi açıktır. 


CheeryNuts İncir

CheeryNuts Kuruyemiş olarak sizlere sunduğumuz incirlerin hepsi, son hasat Nazilli incirleridir. 


Bu incirler tamamen doğal olarak dalında kurur. Kurumuş incirler yere düşürülerek toplanır. Toplanan bu incirler yine de tam kurumuş sayılmaz. İçerdikleri su oranının fazla kısmının giderilmesi için fotoğrafta gördüğünüz gibi yere, örtülerin üzerine serilerek güneşte kurumaya bırakılır. Böylelikle çürüme vb sorunlar yaşanmaz. İncirler iyice kuruyunca ayıklama başlar. Siyah olanlar, çatlayanlar içinden seçilir ve boyutlarına göre ayırılır. CheeryNuts 1 kg. kuru incirde en çok  44 adet ve daha az sayıda incir bulunur. Yani CheeryNuts Kuruyemiş’te incirler boyutlarına göre tekrar bir ayıklama sürecinden geçer.

CheeryNuts Kuruyemiş olarak Ağustos ayından bu yana Nazilli’nin dağ köylerinde incir hasatındaydık .Üreticilerimizle görüştük. İncirlerimizin hasatını tüm süreçlerde izledik. Size dünyanın en kaliteli incirlerini derledik ve www.cheerynuts.com’dan satışa sunduk.

İncir sağlıklı beslenme için çok önemli bir yere sahiptir.

Besin değeri çok yüksek olan bu mucizevi meyvenin sağlığınız için faydalarını ürün sayfamızda görebilirsiniz: İncirin faydaları 


Sipariş vermek için: CheeryNuts İncir
  • Tarih: 2017-09-27
  • Hits: 2761
  • Yorum: 0

Yorum yaz