Yeni hasat çekirdeksiz kuru üzüm

Dünyanın en güzel kuru üzümleri bir tıkla kapınızda

Temmuz ve Ağustos aylarında Ege bölgesindeki bağlarımızı gezdik. Yine memleketimizin en güzel bağlarından, en kaliteli üzümlerini aldık; sitemizde satışa sunduk.


Çekirdeksiz kuru üzüm CheeryNuts.com ’da satışa sunulana kadar bakın hangi aşamalardan geçiyor?

Anlaşmış olduğumuz bağcılarımızla hasat döneminde bir araya geliyoruz. Hasadı CheeryNuts olarak izliyoruz. Çünkü kuru üzümün kalitesinde hasat dönemi çok etkilidir. Öncelikle üzümler olgunlaşmadan kesilirse ürünün kalitesi düşük olur, aşırı olgunlaşması beklenirse de kalite düşer. Bu nedenle en ideal hasat zamanı olan % 22-23 kuru maddede, üzüm hasadına başlanmalıdır.


Hasattan sonraki süreç nasıl işler? 

Üzümlerin hasadı yapıldıktan sonra bandırma işleminden geçirilir. Çekirdeksiz üzümler bandırma sepetlerine doldurulur. Sonra da bandırma çözeltisine bandırılır; ardından kuruması için sergiye alınır. Bandırma çözeltisinin doğru hazırlanması gerekir. Bandırma işlemindeki amaç, tane üzerindeki pus tabakasının kaldırılarak salkımların pırıl pırıl olmasını sağlamak ve bunun bir sonucu olarak da kurumanın daha hızlı olmasını sağlamaktır.


Sergiye alınarak güneşte kurutulan üzüm salkımları, kuruma gerçekleştikten sonra çöplerinden kabaca ayrılır. Sonra da gölgede küçük çöplerinden ayıklanır. CheeryNuts, çuvallarla kendi işletmesine getirdiği kuru üzümleri tekrar ayıklar. Uygun elekli savurma işleminden geçirerek toz, küçük çöpler vb. temizler. Satışa hazır hale gelen ürünler boyut taramasından geçirilir. CheeryNuts’ta satışa sunulan kuru üzümler jumbo dediğimiz iri üzümlerdir. Sitemizden gelen siparişleriniz, steril koşullarda tekrar seçilerek kraft, sağlıklı kilitli torba ambalajlara koyularak size kargolanır.


Türkiye'nin ve dolayısıyla dünyanın en güzel kuru üzümleri bir tıkla kapınızda. Afiyet olsun. 


Çekirdeksiz kuru üzüm siparişi  • Tarih: 2017-10-11
  • Hits: 1180
  • Yorum: 0

Etiketler: kuru üzüm , kuruyemiş

Yorum yaz